הצנרת שוכבת שם, מתחת לפני הרצפה או לחילופין מאחורי קיר ובכל עת בה היא לא עושה לנו בעיות - אנו נוטים לשכוח שהיא קיימת בכלל. על כן, אפשר לומר באופן חד משמעי כי הצנרת מהווה את אחת המערכות היותר חשובות בחלל הבית והיא מחזיקה בהשפעה ישירה על רמת החיים שלנו בבית. צנרת מלאה חלודה היא צנרת שעלולה לפגוע באיכות המים באופן משמעותי וכמו גם, להוריד את ערך הדירה. חשוב לציין כי התקנה והחלפת קו צנרת היא תהליך מורכב, אך ניכר כי לטווח הארוך הדבר בהחלט ישרת אתכם בצורה משתלמת. עוברים דירה? מתכננים שיפוץ? הגיע הזמן לבצע התקנה והחלפת קו צנרת.

מתי יש צורך להחליף את קו הצנרת?

ישנם שני מקרים מרכזיים בהם ההמלצה המרכזית תהיה לבצע התקנה והחלפת קו צנרת:

• טרם מעבר דירה - במידה ורכשתם דירה ישנה יחסית, ההמלצה המרכזית תהיה להחליף את קו הצנרת טרם כניסתכם לבית. יש לציין כי בדירות החדשות השימוש הנפוץ יותר הוא למעשה בצנרת העשויה מפלסטיק, זאת בעוד כי בדירות הישנות הצנרת עשויה ברוב המוחלט של המקרים ממתכת אשר עשויה לצבור חלודה בתדירות גבוהה ויתרה מכך, הן עשויות להיסדק בקלות ולהוביל לנזילות.

• טרם ביצוע שיפוץ - במידה ובבעלותכם דירה ישנה ואתם מעוניינים לשפץ אותה ניתן לומר כי מדובר בהזדמנות מעולה להחליף את הצנרת, גם בעת בה היא לא פגומה. כאמור, צנרות העשויות מתכת נוטות לצבור בלאי באופן טבעי יחד עם חלוף השנים ולכן, במידה ואתם מודעים לעובדה כי הצנרת שלכם עשויה ממתכת ובמיוחד אם היא קיימת מספר לא קטן של שנים, ההמלצה תהיה להחליף אותה בעת השיפוץ.