מיותר לציין כי הסתימות מהוות את אחד המטרדים הפחות רצויים בחלל הבית. על כן, לא פעם ולא פעמיים מזמינים אינסטלטור ברחבי הארץ במטרה לבצע איתור ופתיחת סתימות בכיור האמבטיה או לחילופין בכיור המטבח. חשוב לציין כי חור הניקוז עלול להיסתם כתוצאה של שאריות מזון או שיער אשר מונעים מעבר של המים. בחלק מהמקרים ניתן לומר כי הפתרון אף עלול להיות ניקוי ידני. יחד עם זאת, איתור ופתיחת סתימות במערכת הביוב מהוות את הבעיה הגדולה יותר אשר מחייבת פניה לאיש מקצוע אמין ומנוסה המתמחה בתחום האינסטלציה.

טיפים לפתיחת הסתימות בבית

טרם פנייתכם לאינסטלטור במטרה לשכור את שירותיו, הנה מספר טיפים שיראו לכם כיצד ניתן לפתור את הסתימה באופן עצמאי:

• המסת הסתימה - אחת מ"תרופות הסבתא" היעילות יותר הינה להרתים קומקום שלם ולשפוך אותו אל תוך חור הניקוז. פעולה זו למעשה גורמת להמסה של רוב החומרים במטרה לשחרר את זרימת המים. נוסף על האמור, יש לציין כי ישנם אנשים הנוטים להוסיף כפית סודה טרם שפיכת המים הרותחים על מנת להשיג תוצאה טובה יותר.

• פתיחת הסתימה בעזרת כלים - עבור שיטה זו תצטרכו בפומפה או כלי מתכת בצורת ספירלה המכונה "נחש". יש לציין כי העבודה בליווי פופמה תדרוש שימוש בכוח פיזי רב יותר לעומת השימוש בנחש. על כן, יש צורך להצמיד את הפומפה על תוך חור הניקוד ולאחר מכן לפמפם עד לתום הוצאת החומרים אשר חוסמים את זרימת המים.

• שימוש בחומרים כימיים - תוכלו לרכוש ברשתות השיווק המובילות חומרים כימיים אשר תפקידם הינו להמיס את החומצה. עבור כל אותם אנשים המעוניינים באלטרנטיבה זולה יותר - ניתן להשתמש גם באקונומיקה.